background image
cz | en

THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ PRO ŽENY

Pokud se Vám nedaří pravidelně cvičit, pak je právě thajská masáž výbornou cestou k opětovnému uvědomění si svého těla. Thajská masáž  probouzí vitalitu, uvolňuje napětí v kloubech a svalech, pomáhá vrátit tělu jeho pružnost. Jedinečnost této techniky spočívá v masáži celého těla, která Vám přinese hluboké uvolnění a pocit lehkosti.

Cílem masáže je rozproudit Vaši životní energii prací na energetických drahách, akupresurních bodech a pomocí citlivého protahování za použití jógových pozic. Masáž je prováděna tlakem palců, dlaní, loktů, chodidel a kolen. Jde o naprosto přirozené využití váhy těla klienta i maséra. V Thajsku je tato technika často nazývána „jógou pro lenochy“, což je vtipný, a docela výstižný název.

Stejně jako v jiných východních léčebných systémech je základem dobrého zdraví přirozený tok neviditelné životní síly naším tělem. Tato energie se v Thajsku nazývá lom a putuje v 72 000 energetických drahách tzv. sen. V masáži je však důraz kladen na 10 základních drah, které mají velkou podobnost s tzv. nádí v indické ayurvédě, či meridiány v tradiční čínské medicíně. Nezdravými návyky, psychickým a fyzickým vypětím dochází často k narušení tohoto proudění. Důsledkem bývá nerovnováha, pocity únavy, vyčerpanosti, bolesti, případně nemoci.


Na-a na-wa lokha payati vina-santi“ (Pálí)
„Modlím se, aby ti kterých se dotýkám, byli šťastni a zbaveni nemocí a utrpení“

masaz_01 masaz_02 masaz_03 masaz_04 masaz_05 masaz_06 masaz_07